• Lekcje j. angielskiego.

• W naszych szkolnych zerówkach lekcje języka angielskiego prowadzone są miedzy innymi metodą projektu. Dzieci samodzielnie wykonały pióra papugi, kolorowały a potem przyklejały je na karton. Poznały przy tym nazwy wszystkich kolorów.

• „Czerwony Kapturek w Wielkim Mieście”

• 26 marca uczniowie klas Ia i Ib brali udział w interaktywnym przedstawieniu z udziałem publiczności w Teatrze Kamienica. „Czerwony Kapturek w Wielkim Mieście” zachwycił młodych widzów, co widać na załączonych zdjęciach. Ze spektaklu dzieci wyszły bogatsze o wiedzę na temat niebezpieczeństw płynących z niefrasobliwego korzystania z Internetu, dowiedziały się także jakie konsekwencje mogą wynikać z kontaktów z nieznajomymi poznanymi w sieci.

• Kiermasz Wielkanocny

Serdecznie zapraszamy do świetlicy szkolnej na "Kiermasz Wielkanocny:)" !!

Każdego dnia uczniowie naszej szkoły sprzedają świąteczne wyroby, które wykonali razem z wychowawcami świetlicy.

Za mały grosz można kupić przepiękny stroik.

Kolorowe, wykonane różnymi technikami jajka wielkanocne oraz  zające mogą być fantastyczną ozdobą.

Hitem tegorocznego sezonu są stroiki z wierzby mandżurskiej :)

Serdecznie zapraszamy :)

Magdalena Słobodzin-Wald.

• Pierwszy dzień wiosny.

• Uczniowie klasy Ia pożegnali dzisiaj zimę. Aby tradycji stało się zadość postanowiliśmy zatopić Marzannę. Kukła wykonana była z ekologicznych materiałów i w trosce o środowisko naturalne oraz nasze bezpieczeństwo zrezygnowaliśmy z jej podpalania. W drodze powrotnej wypatrywaliśmy oznak zbliżającej się wiosny. Sami zobaczcie, co udało nam się znaleźć w sąsiedztwie naszej Szkoły. „Wiosna, ach to ty…”

• Konkurs plastyczny

• W ramach programu „Praca z Patronem” uczniowie klasy Ia wzięli udział w konkursie plastycznym na najładniejszą ilustrację do książki „Plastusiowy pamiętnik”, której autorką jest patronka naszej Szkoły. Konkurs poprzedził krótki test ze znajomości lektury, który potwierdził, że uczniowie naszej klasy o Plastusiu wiedzą wszystko J. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Amelka Olejnik, drugie Igor Pszkit, a trzecie Kuba Sokalski. Zwycięzcy, w nagrodę za wysiłek włożony w wykonanie prac, otrzymali nagrody – oczywiście książ-kowe ;-). Serdecznie gratulujemy!

• Fundacja FAR

• W dniach 6 i 20 listopada gościliśmy w szkole Fundację Aktywnej Rehabilitacji „Far” zajmującą się aktywizacją i rehabilitacją osób niepełnosprawnych. Fundację reprezentowały panie: Joanna-fizjoterapeutka i Justyna - aktywna osoba, poruszająca się na wózku. Dowiedzieliśmy się, że niepełnosprawność jest odczuciem
            subiektywnym, pojęciem przejściowym. 32-letnia Justyna usiadła na wózku w wieku 8 lat.
            Spotkania składały się z części teoretycznej i praktycznej. Podczas rozmów nauczających, które obie Panie prowadziły z uczestnikami, odświeżyliśmy sobie wiedzę o rodzajach niepełnosprawności (intelektualnej, ruchowej, wzrokowej, słuchowej; o osobach głucho niewidomych). Dziś prawidłowo mówi się: osoba
            z niepełnosprawnością (nie osoba niepełnosprawna), gdyż niepełnosprawność jest tylko jedną z jej cech, niczym więcej. Spotkania miały charakter multimedialny. Dzięki obejrzeniu krótkich filmów opatrzonych fachowym komentarzem, dowiedzieliśmy się, jakie sporty mogą uprawiać osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu tego, co człowiek ma pełnosprawne (działa tu zasada kompensacji). Bardzo ciekawym sportem jest ampufutbol. Sport ten powstał z inicjatywy dzieci z krajów objętych wojną. Tam wiele z nich ulega wypadkom np. tracąc kończyny na polach minowych. Kiedyś
            zdarzyło się, że koledzy chłopca z amputowaną nogą postanowili rozegrać razem z nim mecz. Udało się … i odtąd zaczęto rozgrywać spotkania piłkarskie z udziałem osób po amputacjach. Tak właśnie powstał ampufutbol. Istnieje także piłka dla osób z niepełnosprawnością wzrokową. Jest w niej ukryty dzwonek, dzięki czemu wiadomo, w którym kierunku się toczy. Osoby niewidome najczęściej mają bardzo dobry słuch.