• WOLONTARIAT

• 01.03.2022
          • Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!
            W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie nasza społeczność szkolna organizuje różne sposoby pomocy.

1. We współpracy Dzielnicy Pragi Południe oraz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej włączamy się w ZBIÓRKĘ RZECZY DLA UCHODŹCÓW.

Zbiórka trwa do 4 marca (piątek). Dary można przynosić przez cały dzień. Będą odbierane w łączniku szkoły.

POTRZEBNE RZECZY:
            ręczniki, pościel, kołdry (ze względu na wymagania sanitarne muszą być nowe)
            artykuły higieniczne
            woda
            artykuły spożywcze o długim terminie ważności
            artykuły dla dzieci: pieluchy, mokre chusteczki, kosmetyki do pielęgnacji
            artykuły szkolne: kredki, bloki, farby

2. W PIĄTEK 4 MARCA CAŁA SZKOŁA UBIERA SIĘ NA NIEBIESKO-ŻÓŁTO. Ubieramy się w kolorach flagi Ukrainy, aby solidaryzować się z uchodźcami.

3. ZBIÓRKA PIENIĘDZY - POMOC RODZINOM Z UKRAINY STANĄĆ NA NOGI

Celem zrzutki jest wynajem 2 pokojowego mieszkania na Gocławiu dla kobiet z dziećmi. W pierwszym okresie opłacanie wynajmu oraz zapewnienie niezbędnych rzeczy do funkcjonowania. Wsparcie psychologiczne. Pomoc w załatwieniu dokumentów aby Panie mogły podjąć pracę. Pomoc w znalezieniu zatrudnienia oraz miejsc w przedszkolu czy też w szkole dla dzieci.

Link do zbiórki: https://liblink.pl/t1pMYF319w

ZAPRASZAMY DO NIESIENIA POMOCY
            Zespół ds. Wolontariatu i Samorząd Szkolny

• 06.10.2010

„MISYJNY TORNISTER” SZKOLNY WOLONTARIAT

„MISYJNY TORNISTER”

SZKOLNY WOLONTARIAT

ZAPRASZA DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ „MISYJNY TORNISTER”

CEL: ZGROMADZENIE PRZYBORÓW SZKOLNYCH DLA DZIECI W KRAJACH MISYJNYCH: KENII, TANZANII, PAPUI I NOWEJ GWINEI

CZAS TRWANIA ZBIÓRKI: 7 - 31 PAŹDZIERNIKA 2019 R.

CO ZBIERAMY: OŁÓWKI, GUMKI, DŁUGOPISY, LINIJKI, EKIERKI, FLAMASTRY, KREDKI, TEMPERÓWKI.

MIEJSCA ZBIÓRKI:  ŚWIETLICA SZKOLNA, BIBLIOTEKA

• 21.5.2015

Wolontariat

Wolontariat– dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

Określenie bezpłatna nie oznacza bezinteresowna. W rzeczywistości wolontariusz uzyskuje liczne korzyści niematerialne: satysfakcję, spełnienie swoich motywacji (poczucie sensu, uznanie ze strony innych, podwyższenie samooceny itd.), zyskuje nowych przyjaciół i znajomych, zdobywa wiedzę, doświadczenie i nowe umiejętności.

Najczęstsze motywacje wolontariuszy:

• chęć zrobienia czegoś dobrego, pożytecznego;

• potrzeba kontaktu z ludźmi lub nawiązania nowych znajomości;

• chęć bycia potrzebnym;

• chęć spłacenia dobra, które kiedyś od kogoś się otrzymało

• chęć zdobycia nowych umiejętności oraz doświadczeń zawodowych i życiowych;

• pobudki religijne

• 5.4.1990

POLA NADZIEI

Cele "Pól Nadziei"

• pozyskiwanie środków finansowych potrzebnych na bieżące funkcjonowanie Ośrodka Hospicjum Domowego

• edukacja dotycząca metod pracy z nieuleczalnie chorymi ludźmi oraz osobami w żałobie

• propagowanie w społeczeństwie postaw altruistycznych, otwartych na cierpiącego człowieka

• zachęcanie dzieci i młodzieży do praktycznego zaangażowania się w pomoc dla ludzi cierpiących

Można wesprzeć materialnie działalność hospicyjną:

dokonując wpłat na konto
            Ośrodek Hospicjum Domowe
             przekazując 1% podatku
            Ośrodek Hospicjum Domowe
            Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
            Zgromadzenia Księży Marianów
            Nr KRS 0000218644

• 08.09.2016

POLA NADZIEI 2016

Co roku, w październiku, w okolicach Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej ludzie na całym świecie sadzą żonkile przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach i na skwerach.  Również  nasza szkoła, już po raz dziewiątywłączyła się w tę działalność.
            Tegoroczne Pola Nadziei obchodziliśmy w dniach 10-17 października. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się do akcji. Już trzy tygodnie wcześniej starannie przygotowywali papierowe żonkile wręczane przy zbiórce pieniędzy, rozwieszali plakaty informujące o tygodniu Pól Nadziei w naszej szkole. Tak jak co roku i tym razem do przeprowadzenia przedsięwzięcia czynnie włączyli się nauczyciele świetlicy i Samorząd Szkolny. Przez tydzień wolontariusze zbierali pieniądze, rozdawali ulotki i wręczali żonkile. W środę 12 października, w szkole obowiązywał kolor żółty. Uczniowie i nauczyciele starali się zaakcentować swoim strojem udział w tym przedsięwzięciu.  W poniedziałek 17 października klasy pierwsze szkoły podstawowej i gimnazjum sadziły cebulki żonkili. Zaprosiliśmy także nauczycieli i rodziców. Nasz ogródek Pól Nadziei powiększył się o 150 kwiatów. Cebulki żonkili są symbolem akcji, a zarazem jedynymi w swoim rodzaju „cegiełkami”. W tegorocznej akcji zebraliśmy 505 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto Hospicjum Domowego przy ul. Tykocińskiej w Warszawie. To nasze szkolne wsparcie na prowadzenie opieki nad nieuleczalnie chorymi, nad osobami w żałobnie i na różne akcje edukacyjne.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak aktywnie i pięknie włączyli się w przygotowanie
            i przeprowadzenie w naszej szkole tego wydarzenia.