• Wojewódzki Konkurs Recytatorski

• W dniu 26 kwietnia uczennica klasy Ia Kaja Kusak uczestniczyła w uroczystej gali wręczenia nagród w XVI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej dla uczczenia Konstytucji 3 Maja pod nazwą „Witaj majowa jutrzenko”. Nasza zdolna pierwszoklasistka zdobyła w nim wyróżnienie. Konkurs zorganizowany został przez Katolicki Zespół Edukacyjny im. ks. Piotra Skargi, a patronat honorowy objęli Arcybiskup Metropolita Warszawski Kardynał Kazimierz Nycz, Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska oraz Burmistrz Dzielnicy Warszawa Wola Krzysztof Strzałkowski. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• ZAWIESZENIE STRAJKU- w dniach 29,30.04 - zajęcia wg planu

• Szanowni Państwo !

Strajk zostaje zawieszony od dnia 27 kwietnia od godz. 6 rano ( jest to sobota). W dniu jutrzejszym-26 kwietnia-  nadal strajkujemy, ale odbywają się zajęcia opiekuńczo- wychowawcze.

W związku z powyższym w dniach 29,30 kwietnia 2019 r. zajęcia w szkole będą odbywały się zgodnie z planem.

Jednocześnie, w  imieniu swoim oraz strajkujących nauczycieli, pragnę wszystkim Państwu podziękować za okazane wsparcie, za przesłane słowa otuchy i wyrozumiałość.

Dyrektor SPI 135

• Organizacja zajęć w dniach 25-26 kwietnia 2019 r.

W dniach 25-26 kwietnia będzie w naszej szkole kontynuowany strajk, ale nadal zapewniamy naszym uczniom zajęcia opiekuńczo wychowawcze od godz.8.00 do 16.00.

Jednocześnie informuję, że uczniowie, którzy przyjdą do szkoły do godz. 9.00 rano będą mieli zapewniony obiad.

Dyrektor SPI135

• Informacja dotycząca organizacji pracy w dniu 24 kwietnia 2019 r.

W związku z kontynuacją strajku, w środę 24.04.2019 r. w naszej szkole będą się odbywały wyłącznie zajęcia opiekuńczo wychowawcze w godzinach pracy świetlicy szkolnej czyli od  7.00 do 16.00.

Dziękujemy za okazane przez Państwa wsparcie.

Krystna Pawlaczyk

Dyrektor SPI 135

Komitet strajkowy podjął decyzję o przedłużeniu strajku od 15 kwietnia do odwołania.

O wszelkich zmianach będę Państwa informowała na bieżąco.

Po raz kolejny proszę Państwa o wyrozumiałość oraz  zapewnienie dzieciom opieki.

Krystyna Pawlaczyk

Podczas egzaminów ósmoklasisty pozostałe dzieci mają zapewnione zajecia opiekuńczo-wychowacze, które prowadzą nauczyciele niebiorący udziału w proteście.

Świetlica jest w stanie zapewnić opiekę nie dłużej niż do godz. 16.00.

Ponownie prosimy Państwa o wyrozumiałośc i w miarę możliwości zapewnienie dzieiciom opieki.

Krystyna Pawlaczyk

• Informacja o egzaminach.

Zostały powołane komisje egzaminacyjne, a przebieg egzaminów nie jest zagrożony.

• Egzamin w klasach III gimnazjum odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia od godz. 9.00 r. Proszę uczniów o przybycie do szkoły najpóźniej do godz. 8.30.
            • Egzamin w klasie VIII odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia od godz. 9.00. Proszę uczniów o przybycie do szkoły najpóźniej o godz. 8.30.

Serdecznie Państwu dziękuję za okazane nam wsparcie, w tej jakże trudnej sytuacji.

• STRAJK SZKOLNY

Od dnia 8 kwietnia Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 135 przystępuje do strajku. Zajęcia edukacyjne będą zawieszone, za zgodą organu prowadzącego - do odwołania. Prosimy o wyrozumiałość i w miarę możliwości zapewnienie dzieciom opieki.

• ,,Rycerze i ich świat’’

• W dniu 2.04.2019r. klasa III a udała się  z Panią Dominiką Nikiel i Magdą Słobodzin-Wald do Zamku Królewskiego na lekcję muzealną pt. ,,Rycerze i ich świat’’. Uczniowie dowiedzieli się czym było rycerstwo za czasów średniowiecza. Poznali rycerską edukację (od pazia do rycerza),oraz obowiązki i przywileje rycerza w średniowiecznym państwie. Uczniowie oglądali kopie broni i części zbroi, a nawet je przymierzali. Największą atrakcją lekcji było ubranie Pani Dominiki w całą zbroję i pasowanie jej na rycerza.