• Zapraszamy do udziału w olimpiadzie informatycznej

• 16 grudnia kończy się tura otwarta zawodów Olimpiady Informatycznej Juniorów. Zachęcamy wszystkich uczniów do startu w niej - prosimy, przypomnij swoim uczniom o tym terminie. Do startu wystarczą bardzo podstawowe umiejętności programistyczne. Treści zadań znajdują się pod serwisie SIO2 (https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oij14-1/p/).

Z kolei na stronie https://oij.edu.pl/zawodnik/zadania/ znajdują się przykładowe zadania wraz z opisem rozwiązań i kodami w C++ oraz Pythonie. Można je wykorzystać na lekcji/kółku, a uczniowie mogą wysyłać swoje rozwiązania w serwisie SIO2 (tak jak na Olimpiadzie), pod adresem https://sio2.mimuw.edu.pl/c/przykladowe-zadania/. Zrobienie tych zadań pomoże uczniom w rozwiązaniu zadań z tury otwartej.

Przypominamy też, że w turze otwartej wyniki są widoczne od razu po zgłoszeniu rozwiązania - w razie pomyłki można poprawić program i zgłosić go ponownie. Jeśli masz jakieś pytania, lub potrzebujesz wsparcia w przygotowaniu uczniów do Olimpiady, pisz do nas pod adresem: olimpiada@oij.edu.pl.

Polecamy też Twoim uczniom otwarte, internetowe Olimpijskie Koło Informatyczne - https://www.facebook.com/OlimpijskieKoloInformatyczne/.

Powodzenia w przygotowaniach!

• Wizyta w Mini ZOO

• 14 listopada uczniowie klasy IIa odwiedzili Mini ZOO mieszczące się przy ulicy Zwoleńskiej w Warszawie. Mieli okazję nakarmić, pogłaskać, a nawet potrzymać zwierzątka na rękach. A jako pretendenci do odznaki „Znawca i przyjaciel przyrody” wzięli udział w warsztatach „Jak zwierzęta przygotowują się do zimy”.

• Pilotażowy trening

• Szanowni Państwo

Pilotażowy trening z udziałem zawodników klubu SKS 40 Warszawa, który odbył się w dniu 4 października 2019 roku wzbudził duże zainteresowanie Uczniów Naszej Szkoły.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy w dniu 15 listopada 2019 roku w godzinach 16.00-17.00 na rozpoczynające się zajęcia tenisa stołowego klubu prowadzone przez Michała Zakrzewskiego i Rafała Sztukę - szkoleniowców klubu.

Treningi będą odbywały się w każdy piątek w godzinach 16.00-17.00 na szkolnej sali sportowej.

Zainteresowane osoby proszę o dostarczenie pisemnej zgody na udział w zajęciach.

Druk zgody można pobrać w sekretariacie szkoły.

Ze sportowym pozdrowieniem.

Michał Zakrzewski

• 101  rocznica Odzyskania Niepodległości.

• Uczniowie klasy IIa i IIb  odwiedzili Dom Opieki Społecznej im. Matysiaków przy ul. Arabskiej 3. Tematem  programu artystycznego była  prezentacja pieśni historycznych z okazji  101  rocznicy Odzyskania Niepodległości.

• IX Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera

• Szanowni Państwo

Nasza Szkoła włączyła się właśnie do akcji „ IX Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”.

Do 5 grudnia zbieramy artykuły żywnościowe, chemiczne, ale również rękawiczki, skarpetki i inne drobiazgi, które św. Mikołaj może zanieść Bohaterom Wojennym.

Oni walczyli dla nas ! Zawalczmy dla Nich !

Uprzejmie prosimy, aby darowane artykuły były wyłącznie nowe i nieużywane.

Wszystkie dary mogą Państwo przynosić do sekretariatu lu zostawiać przy szkolnej dyżurce.

• Góra Grosza

• Szanowni Państwo

Nasza szkoła ponownie włączyła się do akcji "Góra grosza".

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie  :D

Jeżeli w Państwa domach przeszkadza jakaś "góra groszówek" to my ją przyjmiemy i przekażemy dalej :)

Grosze zbieramy od 12 listopada.

Zapraszamy do udziału.