Mikołajki na ergometrach
- 35
Prezentacja Mikołajki 5A
- 5
Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2021
Z uwagi na brak decyzji Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie dopuszczenia organizacji półkolonii dla dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych, możliwe jest odwołanie w całości Akcji „Zima w Mieście” 2021.
Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2021
Już od 7 grudnia 2020 r. od godziny 12.00 rozpoczynamy zapisy do Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2021.
Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 2021 odbędzie się w dniach od 4 stycznia 2021 r. do 15 stycznia 2021 r.
W okresie ferii warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające na stałe w stolicy będą mieli zapewnioną opiekę oraz zajęcia dostosowane do obecnie panującej sytuacji epidemicznej.
Jak się zapisać?
Zapisy na „Zimę w Mieście” 2021 w elektronicznym systemie rozpoczną się 7 grudnia od godziny 12.00
i potrwają do 11 grudnia do godziny 00.00. Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej proszę zapoznać się
z zasadami oraz harmonogramem zapisów.Zapisywać się można pod adresem https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl
Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych, należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy z 2 jednotygodniowych turnusów, które trwają od poniedziałku do piątku.
Informację o zakwalifikowaniu można uzyskać w elektronicznym systemie zgłoszeń po zalogowaniu się pod adresem: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl od 16 grudnia 2020 r. od godziny 12.00.
Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 16 grudnia od godz. 12.00 do 18 grudnia do godz. 15.00 należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz
z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka podejmuje organizator wypoczynku.Feryjne Placówki Edukacyjne
Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu w godzinach od 7.00-8.00
do 16.00-17.00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym na stałe
w Warszawie.Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych. Opłata wynosi 10 zł dziennie za dwa posiłki (w tym jeden ciepły) oraz 10 zł dziennie za opiekę. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły, są zwolnieni z opłat za opiekę oraz wyżywienie również podczas wakacji.
Zasady opieki nad dziećmi podczas ferii
Feryjne Placówki Edukacyjne będą funkcjonowały zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Wprowadza się m.in. ograniczenie do 12-14 uczniów w grupie. Program wypoczynku będzie realizowany na terenie placówki lub w jej najbliższej okolicy, w miejscach zapewniających ograniczony kontakt z osobami trzecimi. Stworzenie bezpiecznych warunków dla wszystkich uczestników jest dla nas priorytetowym zadaniem.
Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2021 dostępne są na stronie https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl
Wykaz szkół podstawowych realizujących Warszawską Akcję „Zima w Mieście” 2021 w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy
Feryjne Placówki Edukacyjne
w okresie od 4 stycznia 2021 roku do 9 stycznia 2021 roku*
- Szkoła Podstawowa nr 120, ul. Międzyborska 64/70
- Szkoła Podstawowa nr 168, ul. Zwycięzców 44
- Szkoła Podstawowa nr 215, ul. Kwatery Głównej 13
- Szkoła Podstawowa nr 312, ul. W. Umińskiego 12
w okresie od 11 stycznia 2021 roku do 15 stycznia 2021 roku
- Szkoła Podstawowa nr 143, Al. Stanów Zjednoczonych 27
- Szkoła Podstawowa nr 163, ul. Osiecka 28/32
- Szkoła Podstawowa nr 374, ul. Boremlowska 6/12
- Szkoła Podstawowa nr 375, ul. gen. R. Abrahama 10
*z wyłączeniem 6 stycznia 2021 roku – dnia ustawowo wolnego od pracy.
Zapraszamy!
Akcja Serduszko w czasach pandemii- dołącz i zostań Św. Mikołajem ! :)
Akcja Serduszko w czasach pandemii- dołącz i zostań Św. Mikołajem ! :)
My wiemy, że jest dobro. Wiemy, że stoi ono wyżej niż piękno. Piękno ukazuje nam istotę spraw, ale musi mieć na sobie szatę sztuki. Dobro zaś jest niewidzialne (...) a sięga ducha i działa w nim tajemnie... ( Stefan Żeromski)
Szanowni Państwo,
Już dwunasty raz organizujemy Akcję "Serduszko" dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły. Teraz jest trudny czas. Pandemia, brak spotkań, praca i nauka zdalna. Ale my się nie poddajemy! U Nas wszystkie ręce na pokład ! Zbliżają się przecież Święta Bożego Narodzenia. Czas wyjątkowy dla każdego z Nas
Szanowni Rodzice, wzorem lat ubiegłych przygotujemy Państwu serca z numerkami i informacją o wieku oraz płci dziecka. Losując serducho mogą Państwo obdarować jednego z naszych uczniów. Prezenty dla dzieci przekazywane są ich Rodzicom, tak aby mogły się znaleźć pod choinką.
Teraz trudno jest nam się spotkać, ale jeżeli tylko chcą Państwo wziąć udział w Naszej cudownej akcji, to prosimy o telefon (533088188), wiadomość w librusie (sekretariat), a my pomożemy Państwu wylosować zdalnie :)
Pamiętajmy,
dobro powraca ...
Jesień - praca Alicji Skoniecznej kl 2b
#TerazCzasNaCzytanie
#ZnajdźCzasNaCzytanie! Nie zostawiaj dziecka przed ekranem.
Zadbaj o jego przyszłość.#ZnajdźCzasNaCzytanie to kolejna akcja Fundacji Powszechnego Czytania, w której zachęcamy do świadomego ‘odrywania’ dzieci (i siebie samych też!) od ekranów na rzecz książek. Social media nie pomagają dzieciom w rozwoju, a wspólne czytanie książek - zdecydowanie tak! Akcję wspierają organizatorzy BookTarg: Allegro, LubimyCzytać, Legimi.
„Gorąco zachęcam, by znaleźć czas na wspólne czytanie i rozmowę z dziećmi, z korzyścią dla dziecka i nas samych – czytanie uspokaja, rozwija, ale co najważniejsze - buduje więź emocjonalną między rodzicem a dzieckiem, tak ogromnie potrzebną w obecnych niepewnych czasach” – podkreśla profesor Piotr Albrecht, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.
Badania Nielsen Polska wskazują, że w czasie wiosennego ataku pandemii Polacy sięgnęli po książki. Nielsen raportuje 20 proc. wzrost sprzedaży książek w czerwcu bieżącego roku w porównaniu do tego samego okresu w roku poprzednim.[1]
Jeśli tylko w ślad za zakupem nastąpiło czytanie, to wspaniała wiadomość – bo to właśnie czytanie książek jest udowodnionym, prostym, dostępnym i darmowym (biblioteki!) sposobem na skuteczne niwelowanie stresu. Już 6 minut czytania zmniejsza poziom naszego stresu o 60%! Przy pierwszym zamknięciu szkół uruchomiliśmy akcję #TerazCzasNaCzytanie, to było prawdziwe pospolite ruszenie: Selectivv dodał kampanię proczytelniczą na smartfony, Legimi ofiarowało darmowe ebooki, LoveBrands Relations zapewniło szeroką komunikację, inni działacze i wydawnictwa nawoływały do czytania równolegle do nas. – opowiada Maria Deskur, Prezeska Fundacji Powszechnego Czytania. Mamy wrażenie, że wyniki Nielsen pokazały, że może nasze działania coś dały! Tak więc działamy dalej, wołając tym razem: #ZnajdźCzasNaCzytanie!
Jak wykazały badania Selectivv przeprowadzone w czasie kwarantanny wiosennej, czas spędzany przez polskie dzieci w aplikacjach zauważalnie wzrósł.[2] Z kolei WHO ostrzega, że pandemia jest przeżyciem bezprecedensowym: wzmacniają się stany lękowe, COVID zaczyna wywierać negatywny wpływ na zdrowie psychiczne całych społeczeństw.[3],[4] Akcja #ZnajdźCzasNaCzytanie ma na celu przekonanie zarówno dzieci, jak i ich opiekunów, że warto czytać książki: dla rozwoju intelektualnego, dla spokoju emocjonalnego oraz po prostu – dla przyjemności.
[1]https://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,26145547,koronawirus-niespiesznie-obudzil-w-nas-czytelnikow.html
[2] https://selectivv.com/jak-zmienila-sie-konsumpcja-internetu-na-mobile-przez-dzieci-i-mlodziez/
[3] https://www.who.int/teams/mental-health-and-substance-use/covid-19
[4] https://www.who.int/news/item/05-10-2020-covid-19-disrupting-mental-health-services-in-most-countries-who-survey
Koła - praca Alicji Skoniecznej kl 2b praca wykonana podczas zajęć świetlicowych na zdalnym nauczaniu
Jeż - praca Alicji Skoniecznej kl 2b -wykonana podczas zajęć świetlicowych.
Święto Niepodległości 11 listopada klasa 0 pamięta
- 7
Dzień Dyni w zerowce
- 13
Świetliczek IX-X 2020
- 20
List Prezydenta m.st. Warszawy w związku z próbą zastraszania przez MEN nauczycieli i uczniów
Pasowanie na świetliczaka w świetlicy szkolnej. Klasy 1
- 4
Zachęcamy do udziału w konkursie
Szanowni Państwo,
Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl
zaprasza na pierwszą edycję ogólnopolskiego konkursu wypracowań „Mistrz Wypracowań". Jest on skierowany do osób posiadających "lekkie" pióro i które chcą się „sprawdzić" w pisaniu wypracowań na tematy związane z językiem polskim.Konkurs zakończy się 22 listopada 2020 r.. Oprócz mistrzowskich dyplomów i tytułów, na laureatów czekają liczne cenne nagrody. do wszystkich uczestników konkursu powędruje nagroda. Korzystanie ze strony i udział w konkursie jest bezpłatny. Przyłączcie się do zabawy i twórzcie wypracowania z przyjemnością!Konkurs jest podzielony na 5 kategorii: uczniowie klas 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średniej oraz kategoria „wszyscy", w której poza wymienionymi wcześniej osobami udział brać mogą również dorośli i nauczyciele. Wszystkie nadesłane prace uczestników zostaną ocenione przez moderatora konkursu. Jakość nadesłanej pracy a także poprawność językowa i ortograficzna wpływa na liczbę otrzymanych punktów.Szczegóły dotyczące zabawy znajdziecie Państwo na stronie: https://dyktanda.pl/lista-konkursow Nagrody główne w konkursie (315 sztuk!) to:- najnowsza konsola Xbox Series X,- najnowsze PlayStation 5 Digital Edition,- najnowsza Konsola Xbox Series S,- Tablety Samsung Galaxy Tab A5 8',- Gimbale PNY MOBEE Gimbal Stabilizer,- opaski sportowe Mi Smart Band 5.- dostępy do serwisu z e-bookami oraz audiobookami Legimi na 3 miesiące.Ponadto w niniejszym konkursie KAŻDY uczestnik (który otrzyma co najmniej 1 punkt) ma zagwarantowaną nagrodę - darmowy dostęp próbny do serwisu Legimi na 30 dni!
Pożegnanie
Z wielkim bólem i smutkiem
żegnamy naszą absolwentkę Oleńkę Sulewską, która zmarła po długiej chorobie.
Olu, na zawsze będzieśz w naszych sercach.
Z rodziną łączymy się w bólu
Bezpieczny powrót do szkoły - wskazówki dla rodziaca
Harmonogram wydawania obiadów
Harmonogram wydawania obiadów dla wszystkich klas
Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem wydawania posiłków w szkole.
(harmonogram może ulec zmianie)
Warszawa wspiera uczniów
Procedury obowiązujące w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 135 im. Marii Kownackiej w Warszawie zgodne z wytycznymi MEN, MZ,GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 roku do odwołania.
Procedury obowiązujące w Szkole Podstawowej Integracyjnej
nr 135 im. Marii Kownackiej w Warszawie
zgodne z wytycznymi MEN, MZ,GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek
od 1 września 2020 roku do odwołania.
Wariant A – nauczanie tradycyjne
- Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
- Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
- Każda osoba wchodząca do szkoły dezynfekuje ręce płynem znajdującym się przy wejściach oraz zakrywa usta i nos.
- Rodzice/Opiekunowie odprowadzający dzieci wchodzą do wyznaczonej STREFY RODDZICA, zachowując zasady:
- 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi
- dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
- dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
- opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
- Każda osoba, niebędąca pracownikiem lub uczniem szkoły, zobowiązana jest do wpisania się do listy wejść i wyjść.
- Ograniczone zostaje przebywanie w szkole osób z zewnątrz do niezbędnego minimum i tylko na określonym obszarze – strefa rodzica, sekretariat, gabinet dyrektora.
W miarę możliwości należy ograniczyć przebywanie w szkole osób z zewnątrz do niezbędnego minimum (obowiązuje je stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych) i w wyznaczonych obszarach.
- Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, należy natychmiast zaprowadzić go do szkolnej izolatki, znajdującej się w hali sportowej ( przy tylnym wyjściu i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności odebrania ucznia ze szkoły (własny środek transportu).
- Rodzic, po odebraniu dziecka ze szkoły, ma obowiązek poinformowania dyrektora szkoły o wyniku badania ucznia.
- W przypadku zachorowania na COVID-19 ucznia lub pracownika szkoły państwowy powiatowy inspektor sanitarny przeprowadzi dochodzenie epidemiologiczne na terenie szkoły w celu ustalenia listy kontaktów osoby zakażonej i wydania dalszych decyzji.
- W przypadku zachorowania na COVID-19 ucznia lub pracownika szkoły rodzice uczniów zostaną poinformowani poprzez dziennik elektroniczny.
- Z obowiązku zakrywania ust i nosa zwolnione są osoby zgodnie z innymi aktami prawnymi.
Przebywając w szkole, uczeń:
- regularnie myje i dezynfekuje ręce (płyny znajdują się w salach lekcyjnych, łazienkach, na korytarzach);
- zachowuje bezpieczną odległość w szatni, bezzwłocznie po pozostawieniu rzeczy udaje się do sali lekcyjnej;
- przychodzi do szkoły tuż przed rozpoczęciem zajęć (z wyjątkiem uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej);
- nie zabiera ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów;
- posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce;
- nie wymienia się przyborami szkolnymi między sobą;
- przynosi z domu drugie śniadanie – posiłek i napój, nie dzieli się, nie wymienia nim z innymi;
- zakrywa usta i nos podczas całego pobytu w szkole, z wyjątkiem sali lekcyjnej, w której odbywają się jego lekcje;
- ma przypisaną ławkę w wyznaczonej dla danej klasy sali (oprócz lekcji informatyki i w-f);
- spędza przerwy według harmonogramu przypisanego do sali lekcyjnej.
Nauczyciel:
- Zobowiązany jest do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego;
- Decyduje o założeniu środków ochrony osobistej podczas lekcji oraz w pokoju nauczycielskim. W pozostałych przypadkach jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa;
- Dba o regularne i częste wietrzenie sali lekcyjnej, w której przebywa;
- Monitoruje przestrzegania zasad reżimu sanitarnego przez uczniów;
- Stosuje się do harmonogramu dyżurów oraz opiekuje się uczniami podczas przerw spędzanych przez uczniów w klasie;
- Po skończonych zajęciach sprowadza uczniów w dwóch grupach (wraz z nauczycielem wspomagającym lub innym pracownikiem szkoły) z zachowaniem odstępu czasowego niezbędnego do zachowania w szatni odpowiednich odległości;
- Przed rozpoczęciem międzyoddziałowych zajęć pozalekcyjnych sprawdza, czy sala, w której będą odbywały się zajęcia, została odpowiednio przygotowana (wywietrzona, ławki zdezynfekowane);
- Podczas nauczania tradycyjnego wprowadza elementy nauczania zdalnego.
Wariant B – nauczanie mieszane (hybrydowe)
- Dyrektor szkoły podejmuje decyzję o zawieszeniu zajęć oddziału, klasy, etapu edukacyjnego lub całej szkoły, w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć i prowadzić kształcenie na odległość (zdalne) po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i otrzymaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
- Jeżeli uczniowie nie mogą uczestniczyć w nauczaniu tradycyjnym ze względów epidemiologicznych, nauczyciele zobowiązani są do przekazywania materiałów edukacyjnych poprzez dziennik elektroniczny lub (i) platformy edukacyjne.
- W przypadku objęcia jednego lub kilku oddziałów zdalnym nauczaniem, nauczyciel pozostaje w miejscu pracy, a lekcje zdalne prowadzi zgodnie z planem lekcji nauczania zdalnego.
- Dopuszcza się możliwość prowadzenia nauczania stacjonarnego dla klas I-III i VIII przy jednoczesnym prowadzeniu nauczania zdalnego w klasach 4-7.
- Podczas nauczania hybrydowego nauczyciele są zobowiązani do wykonywania obowiązków służbowych w miejscu pracy.
Wariant C – nauczanie zdalne
- Dyrektor podejmuje decyzję o zawieszeniu wszystkich zajęć stacjonarnych i przejściu na nauczanie zdalne dla wszystkich uczniów po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i pozytywnej opinii PISE.
- Od dnia rozpoczęcia nauczania zdalnego nauczyciele prowadzą zajęcia on-line zgodnie z planem lekcji przystosowanym do nauczania zdalnego.
- Nauczyciele, którzy nie mają dostępu do Internetu lub odpowiednich narzędzi do
prowadzenia zajęć on-line w domu, są zobowiązani do prowadzenia tych zajęć ze szkoły.
- Uczniowie w kl. I- IV nie mogą mieć więcej niż 4 zajęcia 30-minutowe on-line dziennie, natomiast uczniowie w kl. V-VIII nie więcej niż 6 zajęć 30-minutowych on-line dziennie (dotyczy zajęć obowiązkowych).
- Wychowawca wspólnie z rodzicami ustala formę i narzędzia do pracy z dzieckiem
niepełnosprawnym.
- Wychowawca klasy jest zobowiązany do monitorowania dostępu uczniów do edukacji zdalnej. W przypadku wystąpienia problemów technicznych, informuje o tym dyrektora i występuje o niezbędne wsparcie.
- Zajęcia on-line są obowiązkowe (z włączoną kamerką i mikrofonem) ze sprawdzeniem listy obecności.
- Ocenianie uczniów za pracę zdalną jest zgodne z PSO.
- Uczeń nieobecny na zajęciach on-line jest zobowiązany do uzupełnienia zaległości.
- Brak wykonania zadania przez ucznia (bz) po upływie ustalonego terminu skutkuje oceną niedostateczny.
- W wyjątkowych sytuacjach uczeń może, po uzgodnieniu z nauczycielem, dostarczyć pracę do szkoły.
- W nauczaniu zdalnym obowiązuje przestrzeganie zasad kultury osobistej oraz regulaminu ucznia. Stosowanie się do tych norm ma wpływ na ocenę z zachowania.
Archiwum Aktualności