• ,, Zagrożone gatunki zwierząt".

• Konkurs organizowany przy współpracy z Biedronką,, Zagrożone gatunki zwierząt". Projekt realizowany w świetlicy pod kierunkiem Pani  Renaty z klasą  II a.

• ŻYJ ZDROWO

• W ramach akcji ŻYJ ZDROWO uczniowie z klasy IIIb przygotowali przepyszne, zdrowe i kolorowe koktajle. Gwiazda zajęć jednak była KAPUSTA. Dzieci miały możliwość zobaczyć i nauczyć się kiszenia kapusty.

• WYKOPKI

• Wykopki, bulwa, siewnik, kopaczka, motyka i wiele innych pojęć znanych rolnikom poznali uczniowie klasy 2a w trakcie wycieczki pod hasłem "ziemniaka".  Czwartek - 7.10.2021 spędzili w gospodarstwie agroturystycznym ,,Leszczynowe Zacisze". Połączyli naukę z zabawą i dużą dawką ruchu na świeżym powietrzu. Zbieranie ziemniaków, karmienie zwierząt, zabawy w sianie, przejażdżka wozem, zjazdy na tyrolce zakończone zostały znakomitymi pieczonymi ziemniakami i kiełbaskami. Było pysznie..

• Jedz zdrowo, czuj się bombowo!

• Jedz zdrowo, czuj się bombowo! - pod takim hasłem uczniowie klasy IIa spędzili piątek, inny niż wszystkie.

Dnia 22.10.2021r. wszyscy przynieśli do szkoły nietypowe bagaże wypełnione produktami, z których … powolutku, pomalutku przyrządzili zdrowe smakołyki na wspólne śniadanie. Pycha… Stół został bogato zastawiony, a dokładkom nie było końca.

• GODZINY OTWARCIA BOISKA SZKOLNEGO DLA MIESZKAŃCÓW

• PONIEDZIAŁEK    GODZ. 16.00-21.00

WTOREK              GODZ. 16.00-21.00

ŚRODA                 GODZ. 16.00-21.00

CZWARTEK          GODZ. 16.00-21.00

PIĄTEK                 GODZ. 16.00-21.00

SOBOTA               GODZ. 09.00-21.00

NIEDZIELA           GODZ. 09.00-21.00

• DZIEŃ CHŁOPAKA

• W dniu 30 września w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA. Chłopcom wręczyliśmy upominki z napisem Super Chłopak:). Następnie Zuzia wręczyła chłopcom puchary, które dla nich przygotowała. Na zakończenie imprezy klasowej był słodki poczęstunek czyli jabłka w gorzkiej czekoladzie z kolorową posypką:)

• „Zawiszacy”

• 28 września klasy O-III wzięły udział w warsztatach „Zawiszacy”. Zajęcia przygotowała Grupa Historyczno – Edukacyjna „Szare Szeregi”. Podczas lekcji teoretycznej dzieci zobaczyły i dowiedziały się o najważniejszych wydarzeniach historycznych z czasu konspiracji i Powstania Warszawskiego. Nauczyły się podstawowych zasad sanitarnych, poznały medykamenty używane podczas wojny oraz miały możliwość poczuć się rannym i być opatrywanym przez sanitariuszkę Zosię.

Ważnym elementem dla uczniów było poznanie dyscypliny wojskowej czyli nauka musztry. Podczas zajęć na warsztatach mogły nauczyć się szycia na maszynie epokowej z 1920 r. Każdy na pamiątkę zabrał ze sobą przygotowaną przez siebie opaskę. Bardzo cennym elementem zajęć było to, że dzieci brały udział w przedstawieniu sylwetek i mogły zostać rycerzem, żołnierzem czy sanitariuszką/sanitariuszem. Mogły także przymierzyć hełm, czapki i inne elementy umundurowania, a także przejść krótkie szkolenie z musztry. To doświadczenie na pewno zostanie na długo w ich pamięci.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/22 INFORMACJA

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w dniu 01.09.2021r. odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego ( do szkoły wchodzimy w maseczkach, które zdejmujemy dopiero w salach) w godzinach:

• 8.30 – klasy 4-8 – w salach z wychowawcą
            • 9.00 – klasy 0 i 1 – na hali sportowej, wraz z jednym rodzicem (wejście do szkoły od strony hali sportowej)
            • 10.00 – klasy 2-3 – w salach z wychowawcą

Zebranie dla klas "0" i "1" odbędzie się w dniu 01.09.2021 o godzinie 17.30

Świetlica w dniu rozpoczęcia roku czynna będzie od 7.00 do 17.00

HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO W DNIU 1 WRZEŚNIA 2021/2022

• WYPRAWKA DLA KLAS PIERWSZYCH

• Przybory w piórniku:

• długopis wymazywalny – 2 sztuki (w klasie Ia)
            • pióro ze stalówką na naboje (w klasie Ib)
            • ołówek trójkątny – 2 sztuki
            • nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami
            • klej w sztyfcie - 1 sztuka
            • linijka 20 cm
            • temperówka
            • kredki ołówkowe Bambino
            • gumka

Dodatkowo:

• ryza papieru ksero
            • blok rysunkowy  (format A 4, kolorowe kartki)
            • blok techniczny  (format A 4, białe kartki) – 2 sztuki
            • blok techniczny  (format A 4, kolorowe kartki)
            • blok rysunkowy  (format A 3, białe kartki)
            • blok rysunkowy  (format A 3, kolorowe kartki)
            • teczka z gumką
            • ręcznik papierowy
            • chusteczki higieniczne w pudełku
            • papier kolorowy (format A 4)
            • kredki świecowe
            • plastelina miękka
            • farby plakatowe, 2 pędzle (jeden cienki, jeden gruby)
            • kubek na wodę
            • zeszyt 16 – kartkowy w trzy linie – 2 sztuki
            • zeszyt 16 – kartkowy w kratkę – 2 sztuki
            • zeszyt 32 - kartkowy w kratkę
            • patyczki matematyczne
            • cienkopis czerwony, zielony i niebieski
            • strój gimnastyczny w worku (biała podkoszulka, spodnie dresowe oraz obuwie sportowe)
            • buty na zmianę w worku
            • okładka na legitymację szkolną i kartę warszawiaka

Prosimy o podpisanie wszystkich rzeczy.

Do zobaczenia w szkole J